Verhaal halen na mislukte vakantie
31-08-2010
Vakantiegangers verzuimen in veel gevallen tijdig verhaal te halen wanneer zij terugkeren van een mislukte vakantie. Door bijvoorbeeld het nieuwe schooljaar en het hervatte werk, vergeten de gedupeerden op tijd te klagen bij hun reisorganisatie of de Stichting Geschillencommissie Reizen. Ook rompslomp rond de bewijslast vormt een hinderpaal. Dat constateert de grootste rechtsbijstandverzekeraar van Nederland, DAS. “Veel mensen zijn gewoon te laat met claimen en laten het er na terugkomst maar bij zitten”, zegt Olav Wagenaar, jurist in dienst van de verzekeraar. Hij krijgt regelmatig, maar naar zijn smaak nog te weinig klachten voorgelegd. Over slecht uitgevoerde reizen met vertraging bijvoorbeeld. Of over appartementen of hotelkamers die niet de beloofde kwaliteit boden.
Dasmooibalen.nl
Om vakantiegangers te stimuleren meer claims in te dienen, heeft de grootste van de 62 rechtsbijstandverzekeraars een speciale website in het leven geroepen: www.dasmooibalen.nl. Daarop wordt een bloemlezing van al het ondervonden vakantieleed geplaatst. De inzender van de treurigste vakantiebeleving krijgt een nieuwe vakantie aangeboden. Het initiatief is volgens Wagenaar mede genomen, omdat veel van de vier miljoen polishouders onvoldoende weten dat zij ook bij een slecht verlopen vakantie een beroep kunnen doen op hun rechtsbijstandsverzekering. “Wij hebben jaarlijks tussen zeshonderd en achthonderd klanten die zich melden. Velen laten het er vanwege al het gedoe maar bij zitten en dat is ten onrechte.”
Stichting Geschillencommisie Reizen
Ook uit cijfers van de Stichting Geschillencommissie Reizen blijkt dat de bereidheid tot klagen afneemt. Sinds 2004 is het aantal klachten geleidelijk aan afgenomen van 3.000, naar 1.000 in 2009. Relatief gezien neemt het aantal terecht ingediende klachten echter toe. In 2004 werd (36 procent) van de klachten toegewezen, vorig jaar werd in 47 procent van de gevallen het bezwaarschrift toegewezen.
Eline Dragt
Hospitality Management, Bed & Breakfast,
© Uitgeverij PS: bv. Alle rechten voorbehouden.
Nieuws
- Beste b&b Midden-Oosten ligt in Israël
- Horecavastgoed aangeboden
- Internationale toerist kiest voor Nederland
- Werelds beste bed and breakfast in GB
- Maand van het Groene Hart gaat culinair
- Impressie horecavakbeurs BBB 2012
- Lustrumeditie voor HorecaEvenTT
- Bestel-app voor verse producten
- Lezing Eric van Veluwen op BBB
- Van Zanten bezoekt koffiewinkel Baarn






Ga naar