B&B Inside: Ik pas mijn prijzen regelmatig aan op basis van vraag en seizoen

Auteur: Redactie
B&B Inside Ondernemen 29 augustus 2025
B&B Inside: Ik pas mijn prijzen regelmatig aan op basis van vraag en seizoen

In de rubriek ‘B&B Inside’ worden actuele ondernemersvraagstukken beantwoord door ondernemers van B&B’s uit Nederland en het buitenland. De stelling luidt: Ik pas mijn prijzen regelmatig aan op basis van vraag en seizoen.

Debby van Wijngaarden van Stadhuisje Apeldoorn in Apeldoorn:

Wij hebben er de afgelopen vijf jaar heel bewust voor gekozen onze prijzen niet aan te passen. Simpelweg omdat we vinden dat de prijs die we hanteren eerlijk is – voor onze klanten én voor onszelf. Het is tegenwoordig best bijzonder om zo lang vast te houden aan hetzelfde bedrag, maar we geloven in duidelijkheid en voorspelbaarheid.

Toch moeten we eerlijk zijn: sommige factoren hebben we zelf niet in de hand. Als het BTW-tarief inderdaad van 9 naar 21 procent gaat, kan dat ons volgend jaar dwingen om de prijzen te herzien. Niet omdat we plots anders naar onze waarde kijken, maar omdat de spelregels veranderen.

Tot die tijd blijven we staan voor wat we altijd hebben gezegd: kwaliteit mag betaalbaar blijven, zolang het ook voor ons als ondernemer gezond blijft.

Vakantiehuis ‘Stadhuisje Apeldoorn’ bevindt zich vlak bij de bossen van de Veluwe. De volledig uitgeruste vakantiewoning biedt privacy en is geschikt voor maximaal vier personen.

Paul van den Engel van B&B De Engelhoeve in Roderwolde:

Ik hanteer een horizontaal prijsbeleid en pas mijn prijzen niet aan op basis van vraag en seizoen. Vanaf het begin heb ik voor dit systeem gekozen. In de loop van tijd heb ik wel een keer de prijs aangepast. Aan het begin was onze tuin nog niet helemaal af en vond ik het onterecht om gasten de volle pont te laten betalen. Toen dat eenmaal klaar was, heb ik de prijs verhoogd naar de prijs die het nu nog steeds is. Dat is 120 euri inclusief ontbijt en toeristenbelasting.

Voor de hottub, een hond of avondmaaltijden moet er extra betaald worden. Op deze wijze kan men zelf bepalen of ze er gebruik van willen maken.

Vanaf januari 2026 wordt het anders, de btw gaat omhoog waardoor het verdienmodel onder druk komt te staan. Om deze reden heb ik de prijs per 1 januari verhoogd naar 135 euro.

B&B De Engelhoeve biedt twee kamers, elk geschikt voor vier personen. In het luxe logement in het achterdeel van de woonboerderij bevinden zich twee ruime kamers, elk voorzien van een tweepersoonsbed.

Peter van Geffen van Boutique B&B Villa Dalhof in Berg en Dal:

Wij passen de prijzen een keer per jaar aan, de prijzen zijn verder het hele jaar door hetzelfde. Wellicht komt dit doordat we feitelijk alleen het hoogseizoen open zijn: van Pasen tot de herfst, en alleen lange weekenden. We geven ook nooit (last minute) kortingen. We vinden het al met al fijn: eenduidige, vaste prijzen. 

Boutique B&B Villa Dalhof is omringd door een stuwwal, bossen en wijngaarden. De bed and breakfast biedt per accommodatie drie suites en één kamer voor twee personen.

Gretha ter Haar van B&B Aan de Zuyderzee in Bunschoten-Spakenburg:

Ik pas mijn prijzen niet aan. Voor ons is de prijs jaarrond hetzelfde. Ik denk dat er wel iets meer uit te halen valt als je de prijs telkens aanpast, maar ik doe het niet. Eigenlijk vind ik dit ook wel net zo eerlijk voor alle gasten. Stiekem doe ik het ook niet omdat het me te veel gedoe is. Misschien dom…

B&B Aan de Zuyderzee beschikt over één suite met een tweepersoonsbed en een slaapbank. De accommodatie is gelegen midden in het centrum van Bunschoten-Spakenburg.

Gerard Bos van B&B Villa Branca in Barreiros, Portugal:

Portugal is het hele jaar prachtig en het bezoeken waard. Natuurlijk hebben we nattere, koudere of korte nachten, zoals in oktober tot april. Daarom hebben we onze prijzen afgestemd op hoog- en laagseizoen.  

De werkelijkheid is op het moment nog iets anders. De veranderende koude omstandigheden maken dat wij onze B&B enige maanden sluiten. Als we dat niet zouden doen, moeten wij het gehele huis verwarmen. Voor een enkele gast is dat niet rendabel. We zijn een bedrijf en moeten geld verdienen; kostenreductie is daar een factor in.

Gedurende de periode dat we geopend zijn, passen we de prijzen niet aan. Dat doen we wel met de minimale verblijfsduur. Gasten die korter willen verblijven krijgen dan in de channelmanager ‘geen beschikbaarheid’ te zien. Als men met ons belt, kunnen we, op basis van verwachte werkzaamheden rond wisselingen en bezetting, soms toch de accommodatie aanbieden. Voor ons werkt dit goed.

B&B Villa Branca Barreiros, in het midden van Noord-Portugal, heeft plaats voor veertien personen verdeeld over vijf luxe kamers en een ‘self-catering’ appartement. 

Wil je de reacties lezen op andere stellingen? Klik dan hier.

Blijf op de hoogte!

Twee keer per maand het meest actuele en relevante B&B-nieuws in je mailbox? Schrijf je hier in voor onze digitale nieuwsbrief en blijf op de hoogte.

Overig nieuws