Boekingsplatform Booking.com heeft bevestigd dat 'onbevoegde derden' toegang hebben gehad tot boekingsinformatie van een deel van zijn klanten. Het bedrijf stuurde zondag een e-mail naar betrokken gebruikers nadat ‘verdachte activiteiten’ waren vastgesteld die van invloed waren op een aantal reserveringen. Later die avond bevestigde Booking.com dat er daadwerkelijk gegevens zijn ingezien.
Volgens Booking.com kan het gaan om boekingsdetails en persoonlijke informatie zoals namen, e-mailadressen, fysieke adressen en telefoonnummers die aan een reservering zijn gekoppeld. Ook andere informatie die gasten mogelijk met een accommodatie hebben gedeeld, kan zijn bekeken.
Het bedrijf benadrukt dat het probleem inmiddels onder controle is en dat alle betrokken gasten zijn geïnformeerd. Over de omvang van het datalek en het moment waarop de hack plaatsvond, doet Booking.com vooralsnog geen uitspraken.
Voor hotels en andere accommodaties onderstreept het incident opnieuw het belang van databeveiliging binnen de hospitalityketen. Hoewel de hack Booking.com zelf betreft, kunnen gasten met vragen of zorgen ook bij accommodaties terechtkomen. Transparante communicatie richting gasten en alertheid op mogelijke phishing of misbruik van gegevens blijven daarom essentieel.
Fotografie: Uitgeverij PS: