Nu ik dit schrijf is de eerste schoolweek hier in regio zuid alweer van start gegaan. Toch voelt het allesbehalve rustig, want in de rest van het land zijn de zomervakanties nog volop bezig. Voor mij betekent dat een dubbele drukte: elke ochtend verzorg ik verse ontbijtjes voor mijn gasten, terwijl ik er tegelijkertijd voor moet zorgen dat mijn twee kinderen op tijd, mét gevulde broodtrommel en (hopelijk niet vergeten) gymtas, op het schoolplein staan. En alsof dat nog niet genoeg geregel is, moet ik er natuurlijk ’s middags ook weer op tijd staan om ze op te halen.
In de zomer gaan wij zelf niet op vakantie, simpelweg omdat de B&B in deze periode juist volop draait. Maar dat wil niet zeggen dat we niet genoten hebben. Integendeel: we hebben heerlijke dagjes weg gehad, de kinderen zijn regelmatig wezen logeren, hebben veel gevaren en genoten van lange avonden bij een kampvuurtje. Het waren van die simpele, waardevolle momenten die de zomer bijzonder maken. En eerlijk is eerlijk: in de zomermaanden voelt het werk in de B&B vaak juist wat minder druk. Gasten blijven meestal langer, wat minder schoonmaakwerk en incheck momenten betekent. En met de kinderen thuis hoefden we niet steeds op de klok te kijken. We genoten vooral van het samen zijn, zonder al te veel haast of strakke planning.
Wat ik dit jaar extra bijzonder vond, is dat het nu de kinderen wat ouder zijn, allemaal veel makkelijker gaat. Waar ik vroeger opgelucht ademhaalde zodra de scholen weer begonnen, vond ik het dit keer oprecht jammer dat de vakantie alweer voorbij was. Het samen zijn, de vrijheid en het genieten van kleine dingen voelde zo waardevol dat ik de zomerdagen best nog wat langer had willen vasthouden. En voor andere (B&B-eigenaren) met jonge kinderen misschien een geruststelling: het wordt écht makkelijker.
Waar ik een paar jaar geleden nog na een ochtend ontbijtjes maken terug het huis inliep en overal talkpoeder aantrof, inclusief zelf geknipte kapsels én mijn complete garderobe die spontaan was “ingekort”, geniet ik nu van twee kinderen die steeds zelfstandiger worden en het samen gezellig maken. Het blijft een uitdaging om een B&B te runnen met een jong gezin, maar naarmate ze groter worden, wordt het ook leuker en overzichtelijker.
Ook in de B&B hebben we deze zomer genoten. Wat ons iedere keer opnieuw verrast, is hoeveel gasten er terugkomen. Sommigen zijn inmiddels vaste gezichten geworden: ze kennen hun favoriete kamer, hebben vaak al een lijstje met activiteiten die ze opnieuw willen doen, en soms voelt het bijna alsof er vrienden op bezoek zijn. Het is ontzettend bijzonder en dankbaar om te merken dat mensen zich zo thuis voelen dat ze steeds weer terugkeren. Dat geeft precies de energie waar we het voor doen.
En nu staat er alweer een nieuw seizoen voor de deur. De drukte in de B&B verandert mee met het jaar, en de overgang naar de nazomer en het najaar brengt weer een ander soort gezelligheid met zich mee. Van gasten die na een dag fietsen of wandelen aanschuiven aan de bar voor een koud biertje tot de eerste herfstboekingen met warme chocomelk – het geeft nieuwe energie. En zo is het eigenlijk net als thuis: elk seizoen heeft zijn charme, zolang je maar de tijd neemt om ervan te genieten.
Lieve groet,
Meer lezen? Lees hier alle blogs van Nienke terug!
Blijf op de hoogte!
Twee keer per maand het meest actuele en relevante B&B-nieuws in je mailbox? Schrijf je hier in voor onze digitale nieuwsbrief en blijf op de hoogte.